Український національний збір
Урок української – іспит історії PDF Друк E-mail
Середа, 29 лютого 2012 22:54

У короткій історії новітнього утвердження української державності суспільні процеси відбуваються з маятниковим ефектом – на зміну національно-одержимому піднесенню, приходить нігілістично-збайдужіле заціпеніння. Відтак, за справедливим оптимізмом від раптово здобутої й майже стовідсотково всенародно легітимізованої незалежності настав період постсовєтської кучмівської стагнації, а демократичну помаранчеву переможну ейфорію за якісь два роки «регионального правления» було кардинально заглушено здеградованим та зденаціоналізованим неосталінським реваншизмом. Незмінною, щоправда, упродовж усього цього часу залишається шовіністично-агресивна інтервенція по-хижацькому невтомного «русского мира» на соціально-культурні та духовно-релігійні материки політично ще слабоімунітетної незалежної України.

Детальніше...
 
Міфи про «спільну переможну війну» PDF Друк E-mail
Вівторок, 28 лютого 2012 11:26

Від початку й на сьогоднішній день існування російської імперії базується на перекручуванні термінології та історичних фактів.

Одним із наріжних каменів у системі неоімперської міфології путінського режиму завжди була «об’єднавча» тема «Великої Вітчизняної». Український інформаційний простір давно й густо заполонили російські «патріотичні» фільми про трагічне, але переможне лихоліття. У них під командуванням головних героїв із яскраво російськими прізвищами «спільного ворога» розгромлюють колоритні українці чи білоруси. Мета зрозуміла: протиставити «нормальних хохлів» «зрадникам та поплічникам нацизму» бандерівцям.

Детальніше...
 
Про що мовчить Партія регіонів та її політичний шлак? PDF Друк E-mail
Вівторок, 28 лютого 2012 02:12

Зміст політики нинішньої регіонально-олігархічної влади, від Януковича до його місцевих намісників-васалів, нагадує концентровану брехню, яка масово виливається в українське суспільство.

Контрольовані владою і олігархами ЗМІ, схоже, ввели монополію на поширення правди і тримають українців у режимі резервації. Практично жоден захід за участю членів і слуг Партії регіонів не відбувається без озвучення хвалебних од на честь мудрого правління та злагодженого функціонування всіх гілок влади. Ні Янукович, ні Азаров, ні Тігіпко, ні посадовці менших масштабів, проводячи оперативні наради, виступаючи на офіційних заходах, зачитуючи статистичну інформацію, не втримуються від гучних заяв про послідовне виконання програми Януковича.

Детальніше...
 
З історії ОУН: Юрій Березинський до рук ворога живим не потрапив PDF Друк E-mail
Неділя, 26 лютого 2012 23:45

1 лютого 2012 р. виповнилося 100 років від дня народження Юрія Березинського, бойовика ОУН, брата дружини Романа Шухевича — Наталії Березинської.

На сьогодні його постать все ще маловідома широкому українському загалові. Навіть у мережі Інтернет про нього дуже мало інформаці. Мета цієї статті — заповнити цю прогалину.

Юрій-Мирослав Березинський народився 1 лютого 1912 р. в с. Оглядів (тепер Радехівського району Львівської області) в родині священика Романа Березинського. В дитинстві отримав непогану українську освіту в родині, згодом навчався у Львівському університеті. Як і кожен свідомий молодий українець у ті часи, цікавився політичним життям, тому невдовзі став членом УВО і ОУН, членом бойової групи «Богданівка».

Детальніше...
 
Як члени Партії регіонів з Миколаєва підсовують «липу» своєму голові PDF Друк E-mail
Неділя, 26 лютого 2012 23:02

Муза Табачника - Анастасія Сабова25 лютого у Миколаєві Всеукраїнська студентська рада (консультативно-дорадчий колегіальний орган при Міністерстві освіти і науки України – саме так і саме з такою назвою Міністерства ВСР позиціонує себе на власному сайті, – прим. Майдан-Інформ) спільно зі Студентським парламентом Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова провели захід під назвою ІІ Всеукраїнська нарада керівників органів студентського самоврядування «Роль органів студентського самоврядування у процесах модернізації системи вищої освіти», де мала намір «внести пропозиції до вже доопрацьованого “громадського” варіанту закону про вищу освіту» (цитата з сайту ВСР, – прим. Майдан-Інформ).

Нарада вийшла, м’яко кажучи, не дуже представницькою. Загалом на ній разом з місцевими студентами, які фотографували, сиділи за реєстраційними столиками та займалися іншими оргпитаннями, були присутні рівно 48 осіб. Якщо врахувати той факт, що значна частина з них представляли місцевий НУК, то виходить, що і географічне, і вузівське представництво було аж надто нерепрезентативним (не було, наприклад, КНУ ім. Т. Г. Шевченка, НТУУ КПІ, чимало областей не були представлені навіть одним делегатом).

Детальніше...
 
"Свобода"! Ех, "Свобода"... PDF Друк E-mail
Неділя, 26 лютого 2012 22:35

На електоральному полі в Україні залишилася єдина послідовна та непогано організована політична сила націонал-патріотичного спрямування – це ВО «Свобода». Уже тільки ця обставина, а також наступальна антиукраїнська політика біло-синьої влади і вкраплення національно-демократичних лідерів заради власного політичного безсмертя у передвиборчі списки олігархічних партій, робить «Свободу» прохідною до Верховної Ради за її партійним списком на парламентських виборах 2012 року.

Детальніше...
 
Ринок "Привокзальний: Звернення підприємців PDF Друк E-mail
Середа, 22 лютого 2012 12:50

Не вичерпується, а навпаки - загострюється, конфлікт на ринку "Привокзальний". Адміністрація ТзОВ "Привокзальний ринок" всілякими способами унеможливлює нормальну роботу підприємців. І надалі мають місце чисельні факти, що попирають право підприємців на здійснення підприємницької діяльності. Приватна адміністрація ринку чинить шалений опір щодо законного повернення підприємцям торгових павільйонів, які побудовані за їхні кошти.
Підприємці знову звертаються до міського голови Львова Андрія Садового, секретаря міськради Василя Павлюка, депутатів міськради: в ситуації що склалася, вони вважають за доцільне змінити приватну адміністрацію та утворити на базі ринку "Привокзальний" комунальне підприємство:

Детальніше...
 
Дослідження: Дискримінація українськомовних громадян в Україні за мовною ознакою (недотримання законодавства про права споживачів) PDF Друк E-mail
Середа, 22 лютого 2012 12:30

Вступ. Законодавче забезпечення права споживачів на отримання інформації про товар українською мовою

Відповідно до статті 15 Закону України "Про захист прав споживачів" та пункту 17 Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами інформація споживачеві про продукцію має надаватися відповідно до законодавства про мови. Стаття 36 Закону України "Про мови в Українській РСР" встановлює, що "маркування товарів, етикетки на товарах, інструкції щодо користування товарами, виробленими в Україні, виконуються українською мовою".

Детальніше...
 
«Колись з автоматами, а тепер – з мандатами!» PDF Друк E-mail
Понеділок, 20 лютого 2012 23:27

У вівторок, 21 лютого, з 10:30 до 12-00 біля Адміністрації Президента України відбудеться акція протесту проти утисків прав дрібних підприємців та проти поновлення чиновниками рекетирської практики 90-х років як прояву феодальних стосунків влади і народу.

Детальніше...
 
Влада збирається “кинути” громадськість з законопроектом “Про вищу освіту”? PDF Друк E-mail
П'ятниця, 17 лютого 2012 11:16

Ситуація довкола створеної прем’єр-міністром України Миколою Азаровим робочої групи з доопрацювання урядового законопроекту “Про вищу освіту” за останні кілька днів, на думку багатьох членів групи, змінилася в гірший бік.

Після того як в результаті доопрацювання стало зрозуміло, що в Робочої групи виходить практично новий законопроект, на її засіданях побували голова Комітету з питань науки та освіти Верховної Ради України Максим Луцький, народний депутат України, представник Президента України у Верховній Раді України Юрій Мірошніченко (автор альтернативного законопроекту), голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко.

Детальніше...
 
Цейтнот - не перешкода: академічна спільнота разом з громадськими активістами в стислі терміни зуміла підготувати новий законопроект "Про вищу освіту" PDF Друк E-mail
П'ятниця, 17 лютого 2012 10:51

Нова редакція законопроекту “Про вищу освіту” готова й чекає на схвалення прем’єр-міністра.
Створена за дорученням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова Робоча група з доопрацювання урядового законопроекту “Про вищу освіту” під керівництвом ректора Національного технічного університету України  “Київський політехнічний інститут”  Михайла Згуровського закінчила роботу над попередньою версією нового законопроекту “Про вищу освіту” та надіслала її разом з пакетом документів до Кабінету Міністрів України (ознайомитись з напрацюваннями можна на сайті НТУУ КПІ). Ця версія містить у собі повний текст законопроекту, включно з прикінцевими та перехідними положеннями, які узгоджують положення законопроекту з іншими законодавчими й нормативними актами, і потребує лише невеличкого юридичного та редакційного доопрацювання, яке Робоча група здатна зробити протягом тижня.

Детальніше...
 
Мовчання – смерті подібне PDF Друк E-mail
Четвер, 16 лютого 2012 12:40

«Антиправова сваволя влади переходить межі будь-якої терпеливості, не кажучи вже про те, що соціальний стан переважної більшості українських громадян опинився на загрозливій межі виживання або й поза нею», - йдеться у звернення до громадян України і світової громадськості професора і письменника Любомира Сеника.

«Події, які розгортаються в Україні – принаймні за останній рік, – привертають пильну увагу громадян України і світової громадськості, політиків Заходу, парламентаріїв, правозахисних організацій, відомих інтелектуалів. Наразі керівництво України, з одного боку, заявляє, що воно «прислухається» до критики, а з іншого – продовжує свою внутрішню політику на знищення елементарних прав і свобод громадян, посилює тиск на іншомислячих, переслідує політичних опонентів, проводить суди та арешти людей, порушуючи елементарне право презумпції. Ця антиправова сваволя влади переходить межі будь-якої терпеливості, не кажучи вже про те, що соціальний стан переважної більшості українських громадян опинився на загрозливій межі виживання або й поза нею.

Детальніше...
 
Кіровоградського фермера Віктора Чміленка "ПРівєтствуют" терором 37-ого PDF Друк E-mail
Четвер, 16 лютого 2012 11:55

Таким війнуло днями з Бобринецького району Кіровоградщини, таким війнуло ... Вже 75 років минуло з тих пір, а 1937-й все ще живе в багатьох душах. Ймовірно, колективна психотравма того року була настільки велика, що й через десятиліття і покоління похмура тінь його іноді маячить на горизонті.

Ні, сьогодні японських і фінських шпигунів вже ніхто не вишукує, лікарів-отруйників теж. Але от жага декого розкуркулити та засадити живе в головах. А ще (таких історій безліч було в 37-му) під шумок класової боротьби і пошуку шкідників знищити недруга, просто більш успішного сусіда, просто сусіда, у якого дружина красивіша. І ось вже спітнілі руки в опівнічній тиші куховарять на комп'ютері донос, і трійка готова засідати, а вирок винесено заздалегідь ...

Детальніше...
 
Про послідовність та апетити PDF Друк E-mail
Четвер, 16 лютого 2012 11:26

В кінці січня цього року було надруковане інтерв’ю Гал-інфо із Архиєпископом Мєчиславом Мокшицьким, Митрополитом Львівським, головою Конференції римо-католицьких єпископів України. Митрополит наголосив на тому, що «в Україні наша церква налічує майже 1,5 млн. вірних, котрі належать до 7 дієцезій, що об’єднані у Митрополію є 13 єпископів.»

Детальніше...
 
Московський варіант єдиної команди "влада-опозиція" PDF Друк E-mail
Вівторок, 14 лютого 2012 23:56

Чекістські шахраї і злодії висунули Навального до ради директорів «Аерофлоту».

Путінський шахрай і злодій, генерал ФСБ  Лебедєв, якому на паях належить «Аерофлот», купив полум'яного борця  з путінськими шахраями і злодіями, лідера демократичної опозиції Навального, запропонувавши  йому місце в раді директорів «Аерофлоту».

Детальніше...
 
З приводу подій на ринку „Привокзальний”: напруга не спадає PDF Друк E-mail
Вівторок, 14 лютого 2012 14:15

Не припиняється тиск з  боку адміністрації - ТзОВ "Привокзальний ринок" на активістів Вільної профспілки "Ринок "Привокзальний".
Як переконані підприємці, має місце грубе порушення права фізичної особи на здійснення підприємницької діяльності. Такі дії спрямовані на те, щоб відволікти увагу від основної причини конфлікту - незаконної приватизаціїї  нерухомого майна,  що побудоване за кошти підприємців.

Детальніше...
 
ДонНУ загрожує "світле майбутнє" від Табачника - 37-й рік PDF Друк E-mail
Понеділок, 13 лютого 2012 22:24

У цьому житті трапляються речі, здатні похитнути стійкість переконань навіть невиправного циніка, матеріаліста та ідеаліста. Те, що відбувається в Донецькому національному університеті після того, як колектив вишу на виборах ректора в грудні 2010-го «прокотив» протеже Дмитра Табачника, у самому університеті інакше як «тридцять сьомим роком» не називають. Якщо згадати, що сам ДонНУ засновано саме в 1937-му, можна повірити, що закони карми існують, а дати визначають долю.

Детальніше...
 
Львів: На ринку «Привокзальний» сутичка між підприємцями та адміністрацією PDF Друк E-mail
П'ятниця, 10 лютого 2012 23:29

Адміністрація ринку «Привокзальний» не допускає підприємців до своїх робочих місць. Про це повідомив активіст громадського руху «Відсіч» Маркіян Гудз у коментарі кореспонденту Вголосу, який прибув на ринок.

Детальніше...
 
Бути чи не бути вищій освіті в Україні? Членкиня "Відсічі" - прем'єр-міністрові Миколі Азарову PDF Друк E-mail
П'ятниця, 10 лютого 2012 22:41

Шановний Миколо Яновичу!

Ви включили мене до складу робочої групи з доопрацювання законопроекту “Про вищу освіту”. І мені цікаво, це зроблено для того, щоб продемонструвати видимість консультацій з громадськістю, чи справді хочете його покращити? Якщо перше, то це — нерозумно, бо нікого надурити не вдасться. Якщо все закінчиться косметичними поправками, то наші протести продовжаться, і вдарять ці протести насамперед по іміджу влади, бо з тим рівнем довіри, який вона має, люди повірять нам, а не вам. Якщо все ж таки друге, то мушу повідомити, що те, чим ми зараз займаємось у робочій групі, є нічим іншим як забивання цвяхів мікроскопами (я не про себе, не подумайте, що в мене манія величі). Бо робоча група робить халтуру, яка буде кращою за халтуру Табачника, але все ж таки халтурою. Бо якісно покращити законопроект у запропонованих Вами часових рамках просто неможливо.

Детальніше...
 
Нова хвиля репресій на ринку „Привокзальний” у Львові PDF Друк E-mail
Середа, 08 лютого 2012 22:14

В четвер, 9 лютого  , починаючи з 8.00,  мітингом біля торгових павільйонів №№ 17, 18 продовжується безстроковий протест на Привокзальному ринку. З 10.00 до 10.45 відбудеться прес-конференція під відкритим небом  за участю підприємців з приводу протиправних і відверто нахабних вчинків адміністрації ринку.

В протестних діях впродовж 2011 року і до цього часу, підприємці відстоюють своє право власності на торгові павільйони, які незаконно захоплені адміністрацією ринку (ТзОВ «Привокзальний ринок»).

Детальніше...
 
Грузія визнає геноцид інгушського народу PDF Друк E-mail
Понеділок, 06 лютого 2012 22:09

Парламент Грузії розгляне питання про визнання депортації інгушського народу 1944 року геноцидом. Обговорення призначене на кінець лютого.

Як повідомив раніше  кореспондент грузинського телеканалу «ПІК» Звіад Мчедлішвілі, від правозахисника Ібрагима Льянова, що мешкає в Брюселі, було направлено звернення інгушів до Грузії з проханням визнати російську депортацію 1944 року геноцидом.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>