Влада регіоналів вимагає «здатись» «Вертеп»
Влада регіоналів вимагає «здатись» «Вертеп» PDF Друк
Статті - Культура
П'ятниця, 06 січня 2012 12:44

Влада регіоналів, тобто Кіровоградська ОДА вимагає «здати» їй виставу «Вертеп», що вже не перший рік йде у Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького. Про це розповіли актори Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького 4 січня під час зустрічі інтелегенції області, яку ініціювала обласна організація Просвіти імені Т.Г. Шевченка. Ну чим панове не цензура? Та ще й чого?

За словами театралів, вперше в історії театру виставу, яка вже шість років виноситься на розсуд глядачеві, "проганятимуть” для нового  в.о. директора театру і представників облдержадміністрації.  Це нове «здавання» старої вистави "Вертеп”. відбудеться 8 січня

Згадана зустріч поважних громадян міста була присвячена проблемам області в гуманітарній сфері. На ній йшлося про занепад видавництва книжок, проблеми художників та їх спілки, фактичне зникнення професійної журналістики,  як в друкованих ЗМІ так і в телерадіопросторі області, адже, як стверджують виступаючі, 99% ЗМІ області нині зручно "лежать під владою”.

 Але головною на зустрічі була все таки тема знищення театру корифеїв. З виступів акторів присутні довідалися, що двоє кропивничан вже подали заяви на звільнення. Зокрема звільнився Павло Босий – головний художник театру(професор театрального мистецтва Оклендського університету, штату Мічиган (США) та директор Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького Михайло Ілляшенко - з посади художнього керівника театру.

 На сьогодні Михайло Васильйович Ілляшенко – єдиний діючий директор Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького”- так, посилаючись на Конституцію України та Закон України про місцеве самоврядування, прокоментували ситуацію юристи. Окрім того, призначати виконуючим обов’язки директора абсолютно "ліву” людину з правової точки зори – абсурдно і не лише. Теоретично, до рішення сесії обласної ради про призначення нового директора, після закінчення терміну дії укладеного з ним контракту, в.о. директора театру міг би бути  лише Михайло Ілляшенко. А Ігор Спінул, керівник танцювального ансамблю "Конвалія” в театрі  юридично  «ніхто», До такої думки схилялися  і переважна більшість присутніх на зустрічі. Щоб донести своє бачення до широкого загалу кіровоградців, тут же було прийняте рішення за тиждень провести на головній плоші Кіровограда масову акцію протесту.Також, представники інтелегенції спробують зустрітися з губернатором Кіровоградської області Сергієм Ларіним. Присутні підписались під зверненням до голови облради Миколи Ковальчука та голови ОДА Сергія Ларіна.

 А ще виникла і цікава ініціатива акторів-регіоналів з театру корифеїв – привселюдно під будинком ОДА спалити свої  28 партійних квитків. Ця пропозиція викликала оплески присутніх.

Анатолій Авдєєв, Сурма